Програма «Обдарованість» на 2018-2020 роки

6-4/VIІ

Програма «Обдарованість» на 2018-2020 роки

1. Загальні положення

За умови реформування системи національної освіти, піднесення ролі творчої особистості в суспільстві, своєї актуальності не втрачає проблема роботи з обдарованими та здібними дітьми. Перспективним шляхом її розв'язання є організація такого педагогічного процесу, який застосовує методику пошуку та відбору обдарованих та здібних учнів і створює умови для розвитку їх природного творчого потенціалу.

Основним документом, що визначає і закладає основу для пошуку, навчання і виховання творчої особистості у громаді, є програма "Обдарованість" на 2018-2020 роки (далі - Програма).

Програма передбачає систему роботи із здібними та обдарованими дітьми, орієнтовану на комплекс психолого-педагогічних, організаційних і науково-практичних заходів.

З метою створення системи роботи з обдарованими та здібними дітьми та її функціонування необхідно: вважати талановитими, здібними і обдарованими тих дітей, школярів та учнівську молодь, хто в силу видатних здібностей демонструє високі показники та унікальність у вивченні основ наук, у поезії, літературі, музиці, хореографії, живопису, народно-прикладному мистецтві, вокалі, спорті; хто має загальну багатопланову обдарованість та талановитість.

Мета Програми - відпрацювання, розробка, налагодження, впровадження ефективних науково-методичних засобів та технологій пошуку, навчання, виховання і самовдосконалення обдарованих дітей, створення умов для гармонійного розвитку особистості, її соціального захисту.

1. Основні завдання Програми є:
  • задоволення потреб суспільства у становленні й розвитку творчих, діяльних, обдарованих учнів та вихованців;
  • підвищення рівня науково-методичного забезпечення роботи із здібними, обдарованими та талановитими дітьми;
  • забезпечення можливості постійного духовного самовдосконалення особистості, формування її інтелектуального потенціалу;
  • визначення психологічного та педагогічного змісту навчально-виховного процесу для талановитих та здібних учнів;
  • визначення особливостей педагогічних умов, які ефективно сприятимуть розвитку обдарованих учнів та шляхів взаємодії педагогів, учнів, батьків;
  • підвищення соціального статусу обдарованих дітей  та їх наставників;
  • підвищення рейтингу навчальних закладів району на рівні області та держави.

1. Очікувані результати

Виконання  Програми "Обдарованість" на 2018-2020 роки забезпечить:

• створення умов для інтелектуального розвитку і творчої самореалізації учнів та вихованців;
  • підвищення у школярів інтересу до знань, наукового пошуку, дослідницької роботи;
  •  збільшення кількості призерів олімпіад, конкурсів, інтелектуальних змагань;
  • підвищення рівня науково-методичного, інформаційного та матеріального   забезпечення  педагогічних працівників, які проводять роботу з обдарованими дітьми;
  • стимулювання співпраці дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів;
  • підвищення рівня професійної  компетентності педагогів у визначенні технологій навчання і виховання;
  • поширення передового педагогічного досвіду вчителів у роботі з обдарованими дітьми;
  • розроблення дієвого механізму  стимулювання  обдарованих дітей, педагогічних працівників, які проводять роботу з даною категорією дітей та учнів;
  • консолідація зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, навчальних закладів, установ та організацій у роботі з обдарованими дітьми щодо удосконалення системи пошуку, відбору та підтримки здібних та обдарованих дітей.
  1. Обсяги і джерела фінансування

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів сільського бюджету, бюджетів галузей освіти, культури,  надання спонсорської допомоги, участі у грантових  проектах.

Обсяги фінансування є орієнтовними і уточнюються щороку.

Секретар сільської ради                                                     Г.В.Почапська